Kompaktowe zestawy statywowe z serii Traveller

Autor wpisu  M.S   kategoria       Kwiecień 18, 2014  

2014-04-08-2_mniejsze

Modele przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, poszukujących ultralekkich, ale stabilnych i solidnych statywów fotograficznych.  Nowe zestawy statywowe marki Triopo należą do grupy Traveller. Idealnie sprawdzą się podczas podróży.

Zestawy G130 i M130 oparte są na ultralekkich i najmniejszych modelach statywów fotograficznych marki Triopo. Najbardziej zaawansowana wersja G130 wykonana została z włókna węglowego nowej generacji – lekkiego i bardzo wytrzymałego materiału dobrze tłumiącego drgania pochodzące od aparatu i podłoża. TriopoM130 jest nieco cięższą i mniej zaawansowaną technologicznie wersją G130 wykonaną ze stopu aluminiowo-magnezowego. Pozwoliło to na obniżenie ceny przy zachowaniu tych samych funkcjonalności.

Obydwa modele statywów należą do grupy Traveller. Oznacza to, że ich nogi można odwrócić o 180 stopni i tym sposobem zredukować rozmiary statywu na czas transportu. Rozstaw nóg może być ustawiony w zakresach 30, 45 oraz 83 stopnie. Ich wysokość regulowana jest za pomocą zakręcanych zacisków wyposażonych w uszczelnienia chroniące przed piaskiem i pyłem w trudnych warunkach plenerowych. Statywy mają wysuwaną kolumnę centralną. Na jej końcu znajduje się uchwyt pozwalający na zamocowanie obciążnika zwiększającego stabilność statywu. Statywy dostępne są w zestawie z głowicą kulowąKK-0S, przystosowaną do współpracy z kompaktowymi aparatami systemowymi oraz z lekkimi lustrzankami.

G-130+KK-0S_mniejsze

Cechy głowicy:

– mocowanie statywowe 3/8″,

– dwa pokrętła blokady,

– panoramiczna podstawa ze skalą obrotu,

– uchwyt szybkozłączki typu Arca-Swiss,

– podwójna poziomnica (libella),

– szybkozłączka rozmiaru 39×50 mm z blokadą wysunięcia.

Statywy Triopo G130 i M130 mimo lekkiej i kompaktowej konstrukcji wyróżniają się nowoczesnym, estetycznym wyglądem, solidną i wytrzymałą budową i łatwością w obsłudze.

Gwarancja
Wszystkie produkty Triopo objęte są 24-miesięczna gwarancją.

Cena
Sugerowana cena detaliczna zestawów:
M130 + KK-0S – 239 zł z VAT,
G130 + KK-0S – 425 zł z VAT.

Nowa identyfikacja wizualna marki Triopo
Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli statywów uległa zmianie identyfikacja wizualna marki. Dotychczasowy logotyp Triopo został odświeżony. Na premierę czeka także nowa strona internetowa.

Marka Triopo
Triopo to producent statywów fotograficznych, monopodów i głowic, przeznaczonych dla bardziej zaawansowanych entuzjastów oraz zawodowych fotografów. Dobra jakość i niezawodność w połączeniu z przystępną ceną produktów znajduje uznanie również wśród amatorów, zaczynających przygodę z fotografią. Dzięki precyzyjnemu wykonaniu oraz przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym produkty Triopo zyskały miano nowoczesnych i precyzyjnych narzędzi w pracy fotografa.

O autorze  

Dziennikarz wszechstronny. Samodzielny. Nie lubi poklasku ani światła fleszy.