Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria  ,      Październik 28, 2015  

Mistrzostwa Stihl Timbersports Series to jedno z najbardziej spektakularnych widowisk na świecie. Zawodnicy, którzy stają do rywalizacji w tych zawodach, muszą się wykazać niebagatelnymi umiejętnościami i nie lada siłą. O tytuł mistrza świata w cięciu i rąbaniu drewna będzie walczyć ponad 100 zawodników z 20 państw. Polacy na czele z Arkadiuszem Drozdkiem zapowiadają, że staną na podium.

Poznań, podobnie jak inne miasta, w których rozgrywano Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS® Series, tj. Innsbruck (2014), Stuttgart (2013) i Lillehammer (2012), jest również miastem sportu. Niedawno, bo w maju, odbyły się tutaj Mistrzostwa Europy w wioślarstwie. Sześć miesięcy później, dokładnie 13-14 listopada, Poznań gościć będzie elitę zawodników STIHL TIMBERSPORTS® z Europy oraz z Australii, Nowej Zelandii, Kanady i USA. Zawody odbędą się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. W rywalizacji weźmie udział ponad 100 zawodników reprezentujących 20 państw z całego świata. Będą oni walczyć w konkurencjach drużynowych i indywidualnych o tytuł Mistrza Świata.

– Cieszę się, że Poznań będzie gospodarzem kolejnych, międzynarodowych zawodów i w dodatku o takiej randze. Jestem przekonany, że będzie to wielkie i emocjonujące wydarzenie, które z pewnością przyczyni się do popularyzacji tej dyscypliny sportu w całej Polsce – mówi Jacek Jaśkowiak, Prezydent Miasta Poznania.

Polska drużyna zapowiada walkę o tytuł
W pierwszym dniu zawodów, 13 listopada, w Drużynowych Mistrzostwach Świata wezmą udział zespoły z ponad 20 krajów. Drugiego dnia mistrzostw o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata walczyć będzie 12 najlepszych zawodników. Każdego dnia zawody trwać będą ok. 3 godziny, a towarzyszyć im będzie atrakcyjny program artystyczny.

W ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata rozegranych w Austrii, tytuł mistrzowski w klasyfikacji indywidualnej zdobył Nowozelandczyk Jason Wynyard, pokonując w finale zawodników z Czech i Australii. Drużynowo zwyciężyli Australijczycy przed zespołami z Kanady i USA. Polska drużyna, z aktualnym Mistrzem Polski i kapitanem Arkadiuszem Drozdkiem, ma w planach walkę o tytuł z najlepszymi, ale sukcesem będzie także awans do grona ośmiu najlepszych zespołów świata. W 2008 roku podczas rozgrywanych w St. Johann in Tirol w Austrii Drużynowych Mistrzostw Europy, Polacy zdobyli tytuł wicemistrzów.

– W tym roku po raz kolejny udało mi się wywalczyć tytuł Mistrza Polski. Jednak tegoroczne zwycięstwo jest dla mnie wyjątkowo cenne, ponieważ dzięki niemu będę mógł reprezentować nasz kraj w Mistrzostwach Świata, których gospodarzami będziemy po raz pierwszy. To niezwykły zaszczyt, ale też i zobowiązanie. Myślę, że nie przesadzę jeśli powiem, że przy dopingu naszej wspaniałej publiczności jesteśmy w stanie walczyć o czołowe lokaty – obiecuje Arkadiusz Drozdek.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....