Zimowe wyprzedaże! Miasta, gdzie warto poszaleć.

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Grudzień 29, 2015  

Marzysz o zakupach w najmodniejszych butikach Europy i ubraniach od słynnych projektantów? Właśnie zaczyna się okres, w którym europejskie stolice mody kuszą ogromnymi przecenami. Wypad na takie zakupy to nie tylko możliwość upolowania kreacji w świetnej cenie – to też okazja, by zwiedzić piękne miasta i przedłużyć sobie świąteczno-noworoczny wypoczynek.                                                                                                          

Miasta takie jak Mediolan, Londyn czy Paryż to nie tylko stolice mody, lecz również kultury i sportu. Będąc w miejscach o tak bogatej historii, warto nie tylko zapolować na zakupowe okazje, lecz także zwiedzić tamtejsze zabytki, spróbować specjałów lokalnej kuchni, wziąć udział w wydarzeniach kulturalnych czy dać się porwać barwnemu, nocnemu życiu.

Po Nowym Roku – do Włoch

Pierwszy tydzień stycznia to tradycyjnie okres największych wyprzedaży we Włoszech. W poszukiwaniu ubrań od najlepszych projektantów świata należy wybrać się do Mediolanu, a w nim do zagłębia sklepów zwanego Quadrilatero d’Oro. Przy ulicach Via della Spiga, Via Venezia, Via Manzoni czy Via Montenapoleone znajdziesz szyldy takich marek, jak Armani, Braccialini, Dolce & Gabbana, Nero Giardini, Paolo Tonali czy Vivienne Westwood. Amatorki luksusowych zakupów powinny udać się również do galerii Vittorio Emanuele II (nazwanej na cześć pierwszego króla zjednoczonych Włoch), gdzie mieszczą się m.in. butiki Prada czy Louis Vuitton.

Mediolan to miasto, które przyciąga nie tylko miłośników mody, lecz także… piłki nożnej. Jeśli chcesz nakłonić do zakupowego wypadu swojego faceta, który nie jest amatorem długiego chodzenia po sklepach, spróbuj przekonać go perspektywą obejrzenia na żywo meczu z udziałem największych gwiazd. Zobaczenie w akcji graczy Interu Mediolan lub AC Milan to perspektywa, której nie oprze się żaden fan futbolu.

Polki kochają Londyn

Londyńskie zimowe wyprzedaże co roku przyciągają tysiące turystów z całego świata. Miłośniczki mody powinny wybrać się na wizytę do Harrods – ten luksusowy londyński dom towarowy organizuje zimowe wyprzedaże już od… XIX wieku! Jeśli zaś chcesz oddać się zakupowemu szaleństwu w londyńskich butikach, koniecznie udaj się na Bond Street. Roi się tam od sklepów takich marek, jak Burberry, Chanel, Dolce Gabbana, Jimmy Choo, Louis Vuitton czy Tiffany & Co.

fru_1Daj się skusić paryskiej Avenue Montaigne

Mówiąc o europejskich zagłębiach mody, nie sposób pominąć Paryż. Stolica Francji, ojczyzny takich projektantów jak Christian Dior, Coco Chanel czy Paco Rabanne, to obowiązkowy przystanek na zakupowej trasie koneserek mody.

Paryskie sklepy i butiki oferują największe przeceny w połowie stycznia. Jeśli marzysz o zakupach w miejscach, które na co dzień odwiedzają światowe gwiazdy, koniecznie wybierz się na Avenue Montaigne. To tu znajdują się butiki Chloe, Chanel, Louis Vuitton, Ralph Lauren, Dolce & Gabbana czy Dior (ten ostatni ulokował tu również swoje główne biuro).

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....