Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Maj 20, 2016  

Jak żyje się w Gdańsku ? Czego mieszkańcom brakuje ? Na takie i inne podobne pytania władze Gdańska wkrótce poznaja odpowiedź. Wszystko za sprawą rozpoczętych badań jakości życia mieszkańców Gdańska.

W badaniu weźmie udział 1500 wylosowanych osób, które wezmą udział ankiecie dotyczacej sfery życia jak komunikacja publiczna, infrastruktura drogowa, dostępność punktów handlowo-usługowych, ochrona zdrowia, sytuacja materialna, bezpieczeństwo, ochrona środowiska, sport i rekreacja, oferta kulturalna, praca zawodowa i przestrzeń publiczna. Dodatkowo przeprowadzona zostanie krótka diagnoza mieszkańców w zakresie zdrowego stylu życia. Respondenci zostaną zapytani o aktywność fizyczną, palenie papierosów, a także o wzrost i wagę. Badanie,  zostało zlecone przez  magistrat Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych Uniwestytetu Gdańskiego.

– Każdorazowo informujemy badaną osobę, że podane informacje są anonimowe i będą analizowane jedynie zbiorczo. Tego typu badania z powodzeniem są realizowane na całym świecie, również w Polsce np. w prowadzonej przez dra hab. Janusza Czapińskiego „Diagnozie Społecznej” – wyjaśnia Katarzyna Drozd-Wiśniewska – z-ca dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej UMG.

Mieszkańcy mogą się spodziewać wizyty ankietera Pracowni Realizacji Badań Socjologicznych UG do połowy czerwca.

– Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu. Wyniki zebrane z ankiet będą stanowiły dla miasta nie tylko ważną informację o tym jak mieszkańcy postrzegają zmiany, które zachodzą w Gdańsku, ale także będą stanowiły istotny element ewaluacji Programów Operacyjnych do Strategii Rozwoju Miasta Gdańsk 2030 Plus. Dlatego tym bardziej zależy nam na uprzejmości mieszkańców i wpuszczaniu ankieterów PRBS UG do domu w celu przeprowadzenia badania. – dodaje Katarzyna Drozd-Wiśniewska.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....