Niezabezpieczone cegłówki spadały na chodnik – audio

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria  ,      25 marca, 2011  

 23 marca około południa na stanowisko kierowania Straży Miejskiej wpłynęło zgłoszenie o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego na ul. Tartacznej w Gdańsku. Poinformowano, iż podczas przebudowy posesji na jezdnię oraz chodnik spadają cegły z rozbiórki budynku. 


W związku z zaistniałym ryzykiem w miejsce zdarzenia natychmiast udały się patrole Straży Miejskiej, które potwierdziły niebezpieczeństwo. Strażnicy wyłączyli z ruchu część ul. Tartacznej oraz nakazali pracownikom budowy niezwłoczne usunięcie elementów, które w dalszym ciągu stanowiły zagrożenie. Osoba odpowiedzialna za przebudowę została ukarana 500 zł mandatem. W wyniku nieprawidłowo zabezpieczonych prac cztery pojazdy zaparkowane pod budynkiem zostały uszkodzone. Kwestia odszkodowań będzie ustalana między zainteresowanymi stronami.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....