gotowanie: Pstrąg z piekarnika z warzywami

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Marzec 26, 2012  

Trudno wyobrazić sobie prawdziwą włoską kuchnię bez złocistej oliwy z oliwek – to ona jest podstawą i nieodzownym elementem każdej śródziemnomorskiej potrawy. Gałązka oliwna znajduje się nawet w godle Włoch, będąc niejako symbolem kraju Dantego. Przedstawiamy włoski przepis na niezwykle widowiskowe, uwodzące aromatem, łatwe w przygotowaniu danie. O pozytywnych właściwościach ryb nie trzeba nikomu przypominać – warto więc jak najczęściej wprowadzać je do swojego jadłospisu. Zgodnie z tą zasadą, oraz ze względu na niezwykły bukiet smakowy przedstawiamy: Pstrąga z piekarnika z warzywami Olitalia.

Przygotuj:

– Pstrąg

– Pomidory koktajlowe

– Słoik szparagów

– Oliwki

– Oliwa z oliwek extra vergine

– Sól

– Pieprz

Sposób przygotowania:

Pstrąga wypatroszonego opłukać I osuszyć ręcznikiem. Natrzeć oliwą z oliwek połączoną z solą I pieprzem. Na dno żaroodpornego wlać odrobinę oliwy z oliwek extra vergine, ułożyć rybę. Dookoła położyć pomidorki koktajlowe pobawione szypułek oraz szparagi (mogą to być szparagi ze słoika) i oliwki. Całość piec w piekarniku ok 45 min.

Dzięki oliwie z oliwek extra vergine Olitalia danie ma lekko egzotyczny i wyrazisty smak.

Warto wiedzieć: Oliwa z oliwek extra vergine Olitalia – Złocista barwa, głęboki, przepełniony słońcem bukiet smakowy. Ciemnozielona butelka z grubego szkła chroni najlepsze właściwości oliwy przez niepożądanym światłem dziennym. Oliwa uzyskana wyłącznie z oliwek z pierwszego tłoczenia, w niezastąpiony sposób uszlachetnia zwłaszcza smak sałatek i świeżych warzyw.

SMACZNEGO!

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....