Jaskiniowcy przejdą po gdyńskich lasach

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Lipiec 23, 2012  

W najbliższa niedzielę 29 lipca  odbędzie się II Marsz Neandertala. Ochotnicy przejdą 7,5 km leśnymi ścieżkami w Gdyni – na bosaka! Start o godz. 10.00 przy wiacie, która znajduje się na przedłużeniu ul. Wolności, ok. 300 m od jej granicy z lasem.

Trasa wiedzie malowniczymi ścieżkami Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, a wokół roztaczają się widoki na gdyński port i lasy wokół Działek Leśnych oraz Grabówka.

W około dwugodzinnym marszu mogą wziąć udział wszyscy. Dozwolone wspomaganie się kijkami – zwykłymi i nordic walking oraz maczugami. Można wybrać się z całą rodziną, a także z psem. Przewidziano nagrody dla najszybszego uczestnika oraz najlepiej ucharakteryzowanego.

Neandertalczycy, którzy dotrą do mety (w ubiegłym roku było ich 86), będą mogli odcisnąć w glinie swoją stopę i zabrać odcisk do domu – na wieczną pamiątkę.

Do piątku (27 lipca) można zgłaszać się drogą elektroniczną na stronie internetowej: www.marszneandertala.pl, w dniu zawodów – w biurze startowym, które otwarte będzie w godz. 8.00-9.30 (przy wiacie).

Wpisowe: 15 zł. Koszt pamiątkowego odcisku stopy to również 15 zł. Opłata dla osób, które zgłoszą się w dniu imprezy, wyniesie 20 zł (odcisk – również 20 zł).

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....