We wrześniu ceny mieszkań wzrosną.

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Sierpień 5, 2013  

Wrzesień będzie dużo gorszym czasem na wynajem mieszkań i pokoi niż środek lata. Różnica cenowa podyktowana jest powrotem z wakacji studentów, którzy wkrótce zaczną szukać dla siebie stancji na cały kolejny rok akademicki.

– Cały czas jesteśmy jeszcze przed okresem studenckiego boomu, a więc jeżeli ktoś myśli o tym, żeby mieszkanie na rok akademicki wynająć, to teraz jest dobry moment. Jest szeroki wybór i jeszcze na spokojnie można wybierać. Już za miesiąc, tym bardziej za dwa miesiące na rynku będzie tak dużo potencjalnych najemców, że mieszkania, szczególnie te w atrakcyjnych cenach i atrakcyjnej lokalizacji będą znikały z rynku bardzo szybko – podkreśla Bartosz Turek analityk Lion’s Bank.

Prognozuje również, że wraz z rosnącym popytem wzrosną też ceny najmu, najbardziej we wrześniu. Z obserwacji doradców Lion’s Bank wynika, że najbardziej poszukiwane są lokale niewielkie, położone w centrum miasta lub dobrze z skomunikowane z centrum. Najemcy to bowiem najczęściej młodzi ludzie, którzy chcą mieszkać blisko uczelni. Niektórzy z nich czekają na październikową przecenę mieszkań, dlatego chcą przeczekać ten najbardziej gorący okres na rynku wynajmu, który przypada na wrzesień.

– Później mamy mniej więcej w październiku taki czas, w którym jeżeli jacyś właściciele nie znaleźli najemców, to schodzą z ceny – dodaje analityk.

Tłumaczy, że właściciele mieszkań stają się bardziej skłonni do negocjowania ceny, bo puste mieszkania generują dla nich tylko koszty. Z punktu widzenia najemcy należy jednak wziąć pod uwagę, że w październiku mogą nie znaleźć już tak atrakcyjnych lokalizacji jak w sierpniu.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....