Smartfony przestają interesować Polaków.

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Sierpień 16, 2013  

Największy boom na smartfony rynek przechodził przez ostatnie dwa lata. Wówczas to korzystało z niego  około 14 procent polskich Internautów.  Ostanie miesiące pokazują, że popyt na smartfony widocznie zmalał, co może oznaczać nasycenie rynku. Obecnie zainteresowaniem cieszą się tablety, po które w tym roku sięgnęło poła więcej użytkowników niż przed rokiem.

– Grupa osób korzystających ze smartfonów utrzymuje się na stałym poziomie – mówi Agencji Informacyjnej Newseria Anna Kowalczyk MEC Insight Specialist. – Wydaje mi się, że pod tym względem rynek już trochę się nasycił. Jest część osób, która nie jest przekonana do smartfonów i prawdopodobnie trudno będzie ich do tego nakłonić. Prędzej osoby, które już mają takie urządzenia, będą chciały je wymienić na nowsze modele – twierdzi Kowalczyk.

Kim zatem są posiadacze tebletów i smartfonów ?

To zazwyczaj miłośnicy nowych technologii. Jednak nie wszyscy z nich są ich znawcami. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę MEC tylko dziewięc proc. użytkowników

Boom na smartfony był rok temu. Jeszcze w 2011 roku ze smartfona korzystało 14 proc. polskich internautów. W ubiegłym roku ponad połowa badanych przez firmę MEC ma na swoim smartfonie technologię NFC (płatności mobilne),  a skorzystało z niej zaledwie 3 proc. Większość użytkowników zainstalowało mniej niż 10 aplikacji. Generalnie preferujemy aplikacje darmowe – te płatne ściągało tylko 22 proc. osób, ale średnio nie wydają na nie więcej niż 10 zł miesięcznie.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia.
Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp….