Zdjęcia światowych sław idą pod młotek

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Październik 22, 2013  

Desa wystawi dziś zdjęcia z prywatnej kolekcji Grace Radziwiłł na aukcję. Pod młotek pójdą zdjęcia ikon świata mody, sztuki i popkultury. Organizatorzy aukcji liczą na duże zainteresowanie, bo cena zdjęcia zależy przecież od licytujących.

Na aukcji będzie do kupienia prawie 130 fotografii. Na wszystkich będą światowe gwiazdy.

– To zdjęcia osób bardzo znanych z kręgów mody, kultury oraz celebrytów, między innymi: Brigitte Bardot, Audrey Hepburn, Beatelsów, Jean-Paul Belmondo, Romana Polańskiego, Rolling Stonesów i wielu innych – opowiada o kolekcji Juliusz Windorbski, prezes zarządu Desy.

Zdjęcia pochodzą od Grace Radziwiłł, znanej paryskiej kolekcjonerki fotografii. Jest to już druga aukcja należących do niej fotografii.

– Grace Radziwiłł budowanie tej kolekcji rozpoczęła wiele lat temu. Pani Grace była przyjaciółką fotografów i osób fotografowanych. Była częścią tamtego świata – wyjaśnia Windorbski w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Prezes zarządu Desy tłumaczy, że trudno wskazać zdjęcia z najwyższą wyceną, bo ich wartość będzie zależeć od licytujących.

– Ciężko powiedzieć, które zdjęcie odniesie największy sukces. To zależy od licytujących, które prace będą chcieli licytować. Na ostatniej aukcji obstawialiśmy, że będzie to Brigitte Bardot. Faktycznie była to Brigitte Bardot, ale akurat nie to zdjęcie, które obstawialiśmy. W dużej mierze to zależy od sentymentów kolekcjonerskich i od tego, co najbardziej się podoba – podsumował prezes.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia.
Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp….