Plenerowy spektakl w Gdańsku

Autor wpisu  M.S   kategoria       Lipiec 19, 2014  

opera_na_targu_4„Czarodziejski flet” Wolfganga Amadeusza Mozarta,  zostanie wyświetlony na ekranie diodowym na Targu Węglowym w Gdańsku. Ten niezwykły pokaz będzie projekcją  zapisu plenerowego spektaklu wystawionego w 2013 roku na Jeziorze Bodeńskim w Bregencji.

Opera prezentowana będzie w oryginalnej wersji językowej z polskimi napisami, na ekranie diodowym ustawionym na Targu Węglowym, a towarzyszyć jej będzie komentarz operowego eksperta Jerzego Snakowskiego oraz Katarzyny Hołysz, sopranistki i mezzosopranistki współpracującej m.in. z Teatrem Wielkim w Poznaniu, Operą Łódzką i Operą Bałtycką. Wyboru opery dokonali widzowie i czytelnicy portalu Trójmiasto.pl – w internetowym głosowaniu wygrał „Czarodziejski flet” z przewagą 34% głosów „za”.

– Zachęcamy rodziców i opiekunów do przyjścia z dziećmi. Dynamiczna, baśniowa inscenizacja z pewnością przypadnie im do gustu – mówi koordynatorka Opery na Targu Węglowym z ramienia IKM, Joanna Weltrowska.

– Spektakl bez gwiazdorskiej obsady, ale czy tylko gwiazdy potrafią śpiewać? Ta inscenizacja czarodziejskiej opery Mozarta powinna przypaść do gustu  zarówno pokoleniom wychowanym na Szancerze, jak i tym, które gustują w Tolkienie. To widowisko totalne, które rozgrywa się na lądzie, wodzie i w powietrzu. Są tu i potężne lalki, i akrobacje, i pirotechnika, i nurkowie, i unosząca się w powietrzu Królowa Nocy. Pomimo mnogości środków scenicznych czuć żelazną rękę reżysera, poważne podejście do muzyki a także to, że i realizatorzy, i wykonawcy, i co najważniejsze także publiczność mieli niesamowitą frajdę tworzyć i oglądać tę inscenizację. – przybliża Jerzy Snakowski

Wstęp wolny. Liczba miejsc siedzących jest ograniczona. Na miejsce można przynieść  własne siedziska.

Pokaz Sobota  19 lipca o godz. 20.00 na Targu Węglowym.

O autorze  

Dziennikarz wszechstronny. Samodzielny. Nie lubi poklasku ani światła fleszy.