Recital piosenek Anny Jantar

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Lipiec 19, 2014  

3[1]

Ten koncert to staranne i pełne finezji aranżacje muzyczne Jarosława Babuli. Poprowadzą widza w świat muzycznej harmonii: od piosenek lirycznych i nastrojowych, po brzmiące rockowo, przez bossa novę, walc, jazz a nawet raegge po żywiołowy pop.

A wszystko dlatego, że Anna Jantar to artystka  niezwykła, doskonale znana kilku pokoleniom Polaków, której przeboje wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej muzyki rozrywkowej. Jej piosenki zachwycają coraz młodszych słuchaczy, chociaż od tragicznej śmierci minęło ponad 30 lat.

W spektaklu, oprócz wielkich przebojów, takich jak: Nic nie może wiecznie trwać, Tyle słońca w całym mieście, Najtrudniejszy pierwszy krok, Ktoś między nami czy Gdzie są dzisiaj tamci ludzie zostaną zaprezentowane utwory mniej znane, dzięki  widz pozna pełniejszy, bo bardziej różnorodny obraz niezwykłej piosenkarki jaką była Anna Jantar.

 2[1]

Pomysłodawcami i twórcami koncertu są gdyńscy artyści związani z Teatrem Miejskim im. W Gombrowicza w Gdyni, znani widzom ze swoich dokonań artystycznych,  teatralnych i telewizyjnych oraz działalności warsztatowej, szkoleniowej i edukacyjnej, aktorskie małżeństwo: Beata Buczek- Żarnecka i Mariusz Żarnecki. Obydwoje są absolwentami krakowskiej PWST im. L. Schillera. Związani z Gdynią  od 1990 roku (najpierw angażem w Teatrze Muzycznym za dyrekcji Jerzego Gruzy a później z Teatrem Miejskim im. Witolda Gombrowicza) na stałe wpisali się swoją, ponad dwudziestoletnią działalnością artystyczną, w przestrzeń kulturalną miasta. 

28 lipca, godz. 20.00 i 4 sierpnia, godz. 19.00 | Scena Letnia w Orłowie 

bilety w cenie: 35 i 40 zł

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia.
Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp….