Rower modny środek transportu przez cały rok

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Grudzień 8, 2014  

Rower od kliku lat znów stał się w Polsce popularny. To nie tylko ekologiczny i zdrowy środek transportu, ale i modny gadżet.

Wśród wielu dostępnych marek jednośladów, wyróżnić możemy te, które oprócz wyglądu cenione są za jakość. Warto swoja uwagę skierować na zmodyfikowane i  udoskonalone wersje tegorocznych modeli marki Kreidler.

Nowościami są m.in. miejskie Cash oraz Raise RT (wcześniej dostępne tylko w wersji trekking).

„W propozycjach z segmentu city priorytetem nadal pozostaje połączenie komfortu i funkcjonalności ze stylowym designem. W przeznaczonych do dłuższych wypraw modelach trekkingowych, z oczywistych względów, większy nacisk położony został na kwestie wytrzymałości. Wspólnym mianownikiem kolekcji na 2015 r. jest mniejsza waga. Część modeli jest bowiem trochę lżejsza od ich poprzedników. Rzecz jasna, nie odbiło się to na jakości poszczególnych komponentów” – mówi Ireneusz Miśkowiec, menedżer ds. sprzedaży i produktów w Kreidler Polska.

Wśród nowych rowerów miejskich znajdują się m.in. odświeżone wersje modeli Zaandam oraz Natural. Ten pierwszy, będący najdroższą propozycją (2 719 zł), oparto głównie na częściach Shimano – względem wersji na 2014 r. Zaandam (nazwa odnosi się do jednego z holenderskich miast) jest teraz do tego wyraźnie lżejszy (waga spadła z 20,6 do 18,6 kg).

Kreidler Zaandam Shimano Nexus (mat. pras.)

Kreidler Zaandam Shimano Nexus

Całkowitą nowością jest – wyróżniający się smukłą ramą – Kreidler Cash, wyglądem nawiązujący do stylistyki popularnej w poprzednich dziesięcioleciach. Co istotne, we wszystkich modelach city zastosowano wysokiej jakości przednie i tylne reflektory LED (Trelock i/lub Basta Omega Pro).

Kreidler Cash Shimano Nexus (mat. pras.)

Kreidler Cash Shimano Nexus

W segmencie rowerów trekkingowych  można z kolei znaleźć udoskonalone modele serii Raise RT. Najbardziej zaawansowany jest model RT8 (najwyższy numer serii), którego sugerowana cena wynosi 4 999 zł. W porównaniu do wersji z roku poprzedniego Kreidler RT8 stał się minimalnie lżejszy (15,8 kg wobec 16 kg). W nowej odsłonie wykorzystano m.in. osprzęt Shimano Deore XT, hamulce hydrauliczne Shimano Acera, opony Schwalbe Marathon Racer oraz sztycę stworzoną bezpośrednio przez Kreidlera.

Kreidler Raise RT8 Shimano XT (mat. pras.)

Kreidler Raise RT8 Shimano XT

W pozostałych rowerach serii Raise RT – tańszych i o niższej numeracji – zastosowano części nieco mniej zaawansowane. Całość dopełniają modele Raise RT Light, w których niemiecka firma postawiła przede wszystkim na niższą wagę (poniżej 15 kg).

Sugerowane ceny poszczególnych modeli na rok 2015 wahają się od 1 799 do 2 719 zł (rowery miejskie) oraz od 1 799 do 4 999 zł (rowery trekkingowe).

 

Szczegółowa specyfikacja techniczna rowerów miejskich i trekkingowych marki Kreidler (kolekcja 2015):

http://kreidler.pl/rowery/

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....