Sukces Teatru Wybrzeże w Łodzi.

Autor wpisu  M.S   kategoria       Marzec 31, 2015  

To nie jedyny i nie ostatni sukces Teatru Wybrzeże. Z przyjemnością najświeższy. Owacjami na stojąco widzowie przyjęli sztukę ,,BRONIEWSKI” zaprezentowaną w minioną sobotę w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi.  Przedstawienie spotkało się również ze znakomitym przyjęciem krytyki teatralnej.
Sztuka jest próbą zrozumienia wewnętrznych sporów Broniewskiego, jego wyborów i postawy po drugiej wojnie światowej, jego konszachty w władcami PRL oraz sławienie Stalina, którego był  przez półtora roku więźniem na tle jego młodzieńczych zasług w walce o niepodległość Polski u boku Piłsudskiego, żołnierskiej odwagi, jaką wtedy okazał. Staje się zarazem zbiorowym portretem całego polskiego pokolenia naszych zawiedzionych, uwiedzionych i oszukanych rodaków.

„Reżyser, Adam Orzechowski bazując na tekście Radosława Paczochy stworzył przejmującą i angażującą emocjonalnie inscenizację. Przy znikomym użyciu rekwizytów, w obrębie minimalnej, znaczącej scenografii, bardzo dobrze rozplanował działania aktorów, rozmieszczając je w czasie ponad trzech godzin.[…] To dobry teatr, który angażuje, wwierca się i zapada w pamięć.”

Róża Augustyniak, Dziennik Teatralny Łódź

O autorze  

Dziennikarz wszechstronny. Samodzielny. Nie lubi poklasku ani światła fleszy.