Autor wpisu  Piotr Marzątka   kategoria       Maj 8, 2015  

Prace, które zaprezentowała artystka na wystawie powstały obok głównego nurtu jej twórczości – „z potrzeby serca”, jako „IKONY DOMOWE” przeznaczone do prywatnego kultu i nie podlegające sztywnym regułom.
Część prac stanowi cykl „RYCERZYKI” ze świętymi jadącymi na różnych zwierzętach. Prace te są podpisane po łacinie, co ma przywoływać tradycję średniowiecznych obrazów wotywnych w sposób „komiksowy” ukazujących cuda świętych. A jednocześnie jest to „BIBLIA PAUPERUM”, czyli biblia w obrazkach dla nieumiejących czytać (po łacinie), a więc takich którym trzeba przekazać historię w prosty jednoznaczny sposób, żeby święty/scena były rozpoznawalne od pierwszego spojrzenia.
Wernisażowi towarzyszył koncert zespołu Monsignore Porcellio. Zespół zebrany w celu uchwycenia wymiaru szeroko pojętej muzyki około etnicznej (World Music, Etno, Chill Out, Smooth).
Powstawał w okresie przesilenia w Oliwskim Domu Zarazy aż doczekał się działań koncertowych. Współtworzony przez Trójmiejskich muzyków, stara się uchwycić i zawrzeć w swych kompozycjach własną namiastkę struktur pochodzących z inspiracji otaczającym światem i jego dźwiękowymi właściwościami.

Wystawa potrwa do 26 maja 2015
Wstęp wolny

O autorze  

Operator kamery. Autor wielu dokumentów o rycerstwie. Miłośnik wycieczek rowerowych znawca przyrody.