21 czerwca to oficjalnie uznany Międzynarodowy Dzień Jogi

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Maj 27, 2015  

Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 21 czerwca Międzynarodowym Dniem Jogi. Inicjatywę w tej sprawie zgłosił premier Indii Narenda Modi. W głosowaniu propozycję poparło 177 krajów członkowskich. W przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w dniu 27 września 2014 roku, Narendra Modi stwierdził:

Joga jest nieocenionym darem starożytnej tradycji Indii. Uosabia jedność ciała i umysłu, myślenia i działania, powściągliwości i spełnienia; harmonii między człowiekiem a naturą. Jest holistycznym podejściem do zdrowia i dobrego samopoczucia.

Honorowany Patronat nad Międzynarodowym Dniem Jogi w Polsce objął patronatem Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indii, Ajay Bisaria. Wydarzenie wspierają Ambasadorki Jogi: Edyta Herbuś, Małgorzata Pieczyńska oraz Natalia Przybysz, które od lat ćwiczą systematycznie jogę.

W Trójmieście Międzynarodowy Dzień Jogi organizowany jest przez inicjatorkę wydarzenia  Marlenę Kotas (Szkoła Jogi Makai) i Dianę Sochnacką (Centrum Jogi Gdańsk) wraz z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Organizację akcji wspiera Sunil Ahuja z Indyjsko-Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Kultury Odział Pomorski (IPPCI).
Do udziału zaangażowało się większość Trójmiejskich szkół jogi, współtworząc bogaty program.

Dzień jogi będzie dobrze spędzonym czasem relaksu i zabawy dla całej rodziny. Zapraszamy do wspólnego Świętowania Dnia Jogi. Udział w Dniu Jogi jest bezpłatny.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....