Regaty Sopot A-class Cup w najbliższy weekend

Autor wpisu  Mariola Mol   kategoria  ,      Sierpień 20, 2015  

W nadchodzący weekend 22-23 sierpnia 2015 odbędą się po raz kolejny regaty Sopot A-class Cup. Katamarany klasy A to najbardziej popularne dwukadłubowce w Polsce. Na tej bardzo zaawansowanej technologicznie klasie żeglują na świecie mistrzowie olimpijscy oraz żeglarze rywalizujący o Puchar Ameryki. Jednostka ta przy sprzyjających warunkach wiatrowych unosi się cała nad wodą jak wodolot osiągając prędkości dochodzące do 50 km/h. W sopockiej imprezie wezmą udział najlepsi polscy zawodnicy z medalistami mistrzostw Europy włącznie. Będzie to ich ostatni sprawdzian przed Mistrzostwami Świata, które odbędą się na początku września we Włoszech.

Planowane jest rozegranie 8 wyścigów: 4 w sobotę i 4 w niedzielę. W sobotę regaty rozpoczną się o godzinie 12.00, a w niedzielę o 11.00. Wyścigi będzie można oglądać z sopockiego molo i z sopockiej plaży.

Organizatorem regat jest Uczniowski Klub Sportowy NAVIGO, odbędzie się pod patronatem Miasta Sopotu i pod auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego.

O autorze  

Dziennikarka. Mieszkająca to tu to tam. Szanuje cudza prywatność innych i tego samego wymaga od innych. Ulubiony sport narty. Pora roku zima.