Do niezobaczenia się z panem w klubie Plama.

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Grudzień 29, 2015  

Do niezobaczenia się z panem   to druga cześć programu muzyczno-kabaretowego „Tuwim or not Tuwim”. W obu programach autorzy sięgnęli do tekstów i kompozycji polskich artystów pochodzenia żydowskiego, tworzących przede wszystkim w okresie XX-lecia międzywojennego. Jednak w „Do niezobaczenia się z panem” większą część stanowią piosenki Emanuela Schlechtera, wybitnego tekściarza, autora takich szlagierów jak ”Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Sex Appel”, „On nie powróci już”. Jego twórczość inspiruje dzisiaj takie artystki jak: Hanna Banaszak, Justyna Steczkowska, Anna Dereszowska. Oczywiście nie zabraknie specyficznego dowcipu zwanego „szmoncesem”.

W programie będzie można usłyszeć stare i sprawdzone skecze napisane przez Konrada Toma – mistrza przedwojennego dowcipu oraz napisane współcześnie przez reżysera spektaklu, zainspirowanego twórczością Horacego Safrina.

W programie wystąpią: Ola Lis, Maja Miro – Wiśniewska, Tomasz Kobiela, Florian Staniewski, Marek Brand.

Kostiumy i scenografia: Anna Molga

Opracowanie muzyczne: Ignacy Wiśniewski

Reżyseria: Marek Brand

Spektakl mozna oglądać już  04.01.2016 r. (poniedziałek), godz. 19.00 w klubie Plama w Gdańsku

Bilety: 10 zł

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....