Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Marzec 1, 2016  

Przed nami kolejny już 36. Dyskusyjny Klub Teatralny, tym razem poświęcony KREACJI Ireneusza Iredyńskiego. W spotkaniu udział weźmie  reżyser Jarosław Tumidajski i zespół aktorski.

W KREACJI Iredyński podejmuje temat twórczości, tworzenia. Zastanawia się, czy prawdziwe dzieło sztuki może powstać na zamówienie, czy jest to raczej produkt niczym nieskrępowanego, niekontrolowanego natchnienia – natchnienia bliskiego chorobie, może nawet psychozie. KREACJA to bluźniercza Księga Rodzaju, to szydercza Droga Krzyżowa. To współczesny, kameralny FAUST à rebours, echo PIGMALIONA. To sztuka fascynująca i boleśnie prawdziwa.

„Premiera KREACJI to jedno z działań Teatru Wybrzeże, mających na celu przypomnienie zapominanej dziś twórczości Ireneusza Iredyńskiego. Jak pokazała ta premiera – wartej grania przez teatry. Dającej spore możliwości aktorom, przede wszystkim zaś – tworzących pole do popisu dla reżysera, jeśli ten potrafi wydobyć z tekstu Iredyńskiego ukryte znaczenia, wybrzmiewające dzisiaj z dużą siłą.” – Jarosław Zalesiński, Dziennik Bałtycki

Celem Dyskusyjnego Klubu Teatralnego jest stworzenie miejsca otwartej dyskusji pomiędzy publicznością, twórcami i współtwórcami spektaklu. Chcemy nie tylko stworzyć widzom możliwość skonfrontowania swoich wrażeń i rozmowy o przedstawieniu, ale także sprowokować do podjęcia szerszej, wychodzącej poza ramy teatru dyskusji. Wszyscy uczestnicy Dyskusyjnego Klubu Teatralnego otrzymają kupony rabatowe uprawniające do zakupu 2 biletów w cenie 15 zł na spektakle grane w nadchodzącym miesiącu. Osoby, które zbiorą minimum 5 kuponów otrzymają Kartę Przyjaciela Teatru upoważniającą do rabatu przy zakupie biletów w ciągu całego sezonu.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia o godzinie 19.45 w Czarnej Sali. Wstęp wolny.

Premiera spektaklu: 16 stycznia 2016 roku w Czarnej Sali Tetru Wybrzeże.

Czas: 1 godzina 30 minut (bez przerw)

Spektakl zalecany dla widzów od 15 roku życia.

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....