Biblioteka na plaży w Gdańsku

Autor wpisu  Joanna Nowaczyk   kategoria       Lipiec 1, 2016  

Słońce, dobra książka i relaks, to wizja odpoczynku wielu. Biblioteka w poblizu plaży mogła by być idealnym rozwiązaniem.

Z taka inicjatywą wyszły władze gdańska. Wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku na  kąpieliskach zbudowano specjalne biblioteczki.  Wybór książek na plażowych regałach jest spory: od literatury pięknej, poprzez powieści obyczajowe, romansowe, wciągające thrillery, po książki fantasy i science fiction. Nie tylko dorośli będą mogli plażować z książką  – na dzieci i młodzież także będzie czekał świetny katalog tytułów.  Każdy znajdzie coś dla siebie.

„Biblioteka na plaży” ma zachęcać do spędzania czasu z lekturą i częstszego sięgania po książki. Zasada projektu jest dosyć prosta – wystarczy wybrać interesujący tytuł, oddać się lekturze, a następnie zwrócić książkę na regał, aby mogły skorzystać z niej inne osoby. Można także podzielić się własną książką i udostępnić ją w „Bibliotece na plaży”.

Przygotowane dla turystów i mieszkańców  miasta książki zostały oznakowane logo akcji, podobnie jak punkty, w których można je wypożyczać.  Książki będą dostarczane przez cały czas trwania akcji – od 1 lipca do końca sierpnia.

Lokalizacje:

Jelitkowo, wejście nr 72 – Bar plażowy

Jelitkowo, wejście nr 65 – Tawerna Klipper

Jelitkowo, wejście nr 63 – Bar plażowy

Molo Brzeźno, wejście nr 52 – Bar plażowy

Molo Brzeźno, wejście nr 50 – Bar plażowy

Dom Zdrojowy Brzeźno, wejście nr 41 – Tawerna Dom Zdrojowy

Stogi, wejście nr 26 – Obiekt Służb Ratowniczych

Sobieszewo, wejście nr 16 – Obiekt Służb Ratowniczych

Orle, wejście nr 11 – Obiekt Służb Ratowniczych

O autorze  

Z wykształcenia politolog i dziennikarz. Pasjonatka życia. Aktywna, kreatywna, biorąca garściami z każdego dnia. Kocha dzieci, zwierzęta, badmintona, kajaki, góry, lasy, streching, podróże, morze itp....